Still tekniske spørsmål (FAQ)

Hva lurer du på?

Koblinger i kanaler Thorsman og Optiline

Dette er ikke godkjent fra oss som produsent.
Det står i NEK400:2010 §526.5: ledertilkoblinger (ikke bare endetilkoblinger, men også mellomliggende koblinger) skal kun være utført i passende kapslinger, f.eks. koblingsbokser, uttak eller i utstyr dersom produsenten har beregnet plass for formålet. i slike tilfeller skal tilkoblingsutstyret benyttes der det er plasser eller der det er laget plass for montering av tilkoblingsutsyr. All terminering av ledere i forbrukerkurser skal skje i en kapsling.
I thorsmankanaler kan du bruke vår monteringsboks som da har artnr: 5961000 og blindlokk til denne artnr: 5961550.
I optilinekanaler  kan du bruke vår koblingsbokser el-nr.: 1222214 (hvit) eller 1222215 (mørkegrå)
Var dette nyttig?
Hva kan vi gjøre for å forbedre informasjonen?